bilgi@sifadiyaliz.com
0(326) 227 56 00

Merkezimizin Özellikleri

Merkezimizin Özellikleri

4 katlı merkezde, 1379 m2 lik bir alanda, modern ve konforlu iç görünümüyle hizmet veren Şifa Diyaliz Merkezi,  biri yedek olmak üzere son model 32 adet Fresenius 4008 S ve 5 Adet Fresenius 5008 S diyaliz makinesi olmak üzere toplam 37 cihaz kapasitesiyle faaliyet göstermektedir.  Merkezimiz son sistem Double Reverse Osmosis yöntemi ile çalışmakta olan Su Arıtma Sitemi İle Hizmet vermektedir. Hepatit B ve Hepatit C hastaları için ayrı ayrı odalar tahsis edilmiştir. Merkezimizin teknik altyapısı, 50 makineye göre kurulmuştur.


Merkezimizde 37 makine için 2 Doktor, 13 diyaliz hemşiresi, 1 teknisyen, 1 diyetisyen, 1 Psikolog ve 10 hastabakıcı bulunmaktadır.

Su Arıtma Sistemleri 
Hemodiyaliz sistemlerinde kullanılacak olan suyun \\\"Avrupa Farmakopesi\\\"(European Pharmacopoeia) ve \\\"Avrupa En İyi Diyaliz Uygulamaları Rehberi\\\\\\\" Bölüm 1\\\' de belirtilen standartlar doğrultusunda üretilmiş olması gerekmektedir. 
Hemodiyaliz tedavisinin vazgeçilmez bir parçası olan Su Arıtma Sistemleri için proje hizmetleri sunulmaktadır. Klinik ham suyunun analizine göre ön arıtım sistemi dizaynı ve klinik mimarisine uygun saf su dağıtım hatların projelendirmesi yapılmaktadır.